وَمَا خَلَقْنَا السَّمَاءَ وَالْأَرْضَ وَمَا بَیْنَهُمَا بَاطِلًا
فیزیک دانشگاه شیراز
صفحه نخست         تماس با مدیر         پست الکترونیک        RSS         ATOM
 
 سعید زیباکلام در جمع دانشجویان:

تحریم‌های اصلی سرجا و تحریم‌های جدید در راه است / خوش به حال مردم آمریکا که وزیر خارجه‌شان با غیرت‌ است

عضو هیئت علمی گروه فلسفه دانشگاه تهران گفت: ژنرال‌ها و سوپر متخصصین! چه کردید؟ مردم ایران را چگونه فرض کردید؟ خوش به حال مردم امریکا که وزیر امور ...

به گزارش خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» از شیراز، سعید زیباکلام روز گذشته در تالار فجر دانشگاه شیراز پس از سخنرانی پدر شهید احمدی‌روشن گفت: اگر این توافقنامه را با بند بند وجودم زیر و رو نکره بودم، این پیرمرد نمی توانست اینگونه مرا زیر و رو کند.


وی افزود: حاج احمدی‌روشن می‌گوید که نگذارید خون شهدا پایمال شود و من می‌گویم با این توافق‌نامه بسیار بیشتر از این اتفاق می‌افتد.


بزرگترین بی‌سوادها هستم


این استاد دانشگاه ادامه داد: رئیس‌جمهور می‌گوید چرا عده‌ای «بی‌سواد» که مزدور بوده و از جایی پول می‌گیرند، باید حرف بزنند و البته بزرگترین این بی‌سوادها بنده هستم.


زیباکلام تصریح کرد: این حرف رئیس جمهور، حکیمانه ا‌ست و در تاریخ انقلاب می ماند.


بنای تسلیم، تعلیق و تعطیل، روی انقلاب فرو می‌آید


وی افزود: با این توافق، اتفاق بزرگی رخ داده است؛ مگر اینکه این مبنا را به هم بزنید؛ چرا که بنای تسلیم، تعلیق و تعطیل باید تغییر کند؛ زیرا این بنا روی انقلاب فرو می‌آید.


عضو هیئت علمی گروه فلسفه دانشگاه تهران گفت: برخی از اظهارات مقامات دولت در سه ماهه پس از امضای توافق در مقاله‌ای با نام «باور کنید، من دروغگو نیستم» که اشاره به گفته ظریف است، جمع‌آوری شده که پشنهاد می کنم آن را بخوانید و به سایت «جنبش دفاع از استقلال ایران» نیز نگاهی بیندازید.


زیباکلام به بررسی تک تک بندهای توافقنامه ژنو پرداخت و بیان داشت: طبق بندهای اولیه که شامل اقدامات داوطلبانه ایران است،  تمام فعالیت‌های هسته‌ای ما تعلیق می‌شود، هرچند به طور رسمی از این عبارات استفاده نشده است.


وی گفت: در نخستین بند، ایران تمام اورانیوم 20 درصد خود را به نصف کاهش داده و باقی مانده را نیز به صورت اکسید تبدیل می‌کند و این یعنی که تنها از این غنای اورانیوم فقط برای سوخت بتوان استفاده کرد؛ بنابراین از دیگر امتیازات این درصد غنی‌سازی محروم می‌شویم.


عضو هیئت علمی گروه فلسفه دانشگاه تهران با بیان اینکه تمام ذخایر 20 درصد غنی شده از بین می‌رود، افزود: در بندهای دیگر نیز ایران غنی‌سازی بالای 20 درصد را معلق کرده و هیچ فعالیتی برای پیشرفته فعالیت‌هایش در فردو، نطنز و اراک ندارد.


زیباکلام تصریح کرد: از این مهمتر آنکه در پاورقی توضیحی این بند به گونه‌ای مطالب آمده است که عملاً هرگونه عملیاتی در این زمینه برای ایران را غیرممکن می‌سازد. در بندهای دیگر نیز با ساخت هر گونه پایگاه جدید هسته‌ای مخالفت شده است.


وی گفت: در این توافقنامه، ایران به فعالیت‌های تحقیق و توسعه نظارت ‌شده ادامه می‌دهد؛ اما آنهایی که برای انباشت اورانیوم غنی‌سازی شده نباشد، این یعنی هر نوع تحقیق و توسعه‌ای که مستقیم یا غیر‌مستقیم با انباشت اورانیوم ارتباط داشته باشد، باید متوقف شود.


عضو هیئت علمی گروه فلسفه دانشگاه تهران تاکید کرد: ببینید امریکایی ها چقدر غیرت به خرج داده‌اند، ببینید چقدر حب وطن دارند.


زیباکلام با اشاره به یک بند توافقنامه مبنی بر اینکه قطعات باقی‌مانده راکتور اراک نصب نمی‌شود، گفت: 5 تا 15 درصد ابزار این راکتور باقی مانده است تا کامل شود و در یک کلام، راکتور اراک، آماده برای برچیدن کامل می‌شود.


وی با اشاره به بند دیگر توافقنامه مبنی بر اینکه حق ایجاد هیچ‌گونه تاسیسات غنی‌سازی را به ایران نمی‌دهد، تصریح کرد: در بند دیگری آمده است که حتی به ایران اجازه تولید هرگونه فعالیت‌های تحقیقاتی و توسعه که زمینه‌ساز یا مربوط به انباشت اورانیوم غی‌سازی باشد را نمی‌دهند.


این محقق فلسفه سیاست خاطر نشان کرد: من سواد زیادی ندارم تنها تعدادی تحلیل فلسفی بلدم و پیشنهاد می کنم به ترجمه‌های اشتباه وزارت خارجه اکتفا نکنید و متن انگلیسی آن را بخوانید که بسیار ساده است و من که بی‌سوادم متوجه می‌شوم.


توافقنامه و جولان آقازاده‌ها با ماشین‌های میلیاردی


زیباکلام ادامه داد: در بندهای مربوط به اقدامات داوطلبانه امریکا و متحدان اروپایی‌اش، «تلاش‌ها برای کاهش بیشتر فروش نفت خام ایران مکث می‌شود» که طبق این بند تنها در تلاش‌های طرف مقابل برای محدود کردن بیشتر فروش نفت ایران تنها مکث می‌شود نه آنکه متوقف شود، طوری که به مشتریان فعلی ایران این امکان را می‌دهد که سطح فعلی خرید خود را حفظ کنند و تنها در نهایت مقداری از پول حاصل که مورد توافق دو طرف قرار گیرد، به ایران باز‌گردانده شود.


وی با تاکید بر اینکه ببینید امریکایی‌ها چقدر دقیق، با غیرت و وطن‌دوست هستند، گفت: امریکا برای پهن کردن تور تحریم‌ها بسیار زحمت کشیده و هزینه کرده است و در ادامه نیز تحریم‌های فروش طلا و فلزات گران بها، پتروشیمی و خودرو از جانب امریکا و نه اروپا در مورد ایران معلق و نه برچیده می‌شود  و آیا این امریکایی‌هایی که می‌شناسیم، تنگناهای صنعت خودروی ما را رفع می‌کند؟ اصلا قابل تصور است؟!


عضو هیئت علمی گروه فلسفه دانشگاه تهران گفت: امروز در اسفند سال 92 این عقد و پیمان من با شما باشد که این بند یعنی، آزادی به جولان آقازاده‌ها با ماشین‌های میلیاردی در خیابان‌ها و تماشای من و شما.


اکنون جان‌فشانی‌های دوران دفاع مقدس لازم است

 

زیباکلام تاکید کرد: اگر این مبنا را جوانان با غیرت این مملکت به هم بزنند، متوقف می‌شود، اکنون زمان همان جان‌فشانی‌های دوران دفاع مقدس لازم شده است، جنگ که تنها کلاش نمی‌خواهد، قلم، فریاد و تظاهرات می‌خواهد، شما دانشجویان از نمایندگان خود مطالبه کنید که اقدامات این «ژنرال‌ها» را رصد کنند.


کجاست آن توافق پنهان؟


وی تصریح کرد: کجاست آن توافق پنهان؟ آیا اسرائیل محرم است و ما نامحرم؟! جوانان، تصور نکنید که عده‌ای نشسته‌اند و حواسشان به منافع ملی‌ ماست؛ بلکه این من و شماییم که باید مراقب منافع کشورمان باشیم.


عضو پپیشین دستگاه دیپلماسی کشور همچنین به در اختیار گذاشتن اطلاعات بی‌سابقه و بی‌کران توسط ایران اشاره کرد و گفت: «بازرسی‌های روزانه و سرزده» که به یقین در طول تاریخ آژانس درباره یک کشور مستقل، بی‌سابقه است، به چه معناست؟ این بود اثبات حقیانیت ملت ایران توسط «فرزندان انقلابی»؟ آیا اصول و خطوط قرمز نظام در این توافقنامه رعایت شده است؟


تحریم‌های اصلی سر جای خود و تحریم‌های جدید در راه است


زیباکلام گفت: در سه بند این توافقنامه آمده است که هیچ تحریم جدیدی مرتبط با برنامه هسته‌ای توسط شورای امنیت سازمان ملل، امریکا و اتحادیه اروپا انجام نخواهد شد که تلویحا یعنی ما قطعنامه ها پیشین شورای امنیت را که تا به حال می‌گفتیم، سیاسی‌بازی و غیرقانونی‌ بوده را پذیرفته‌ایم و به خاطر واژه «جدید» تحریم‌های قبلی سر جای خودش است و تحریم‌های جدید در زمینه‌هایی جدید از جمله برنامه موشکی و دفاع از تروریسم(!) در راه است.


وی ادامه داد: ژنرال‌ها و سوپر متخصصین، چه کردید؟ مردم ایران را چگونه فرض کردید؟ خوش به حال مردم امریکا که وزیر امورخارجه‌شان و معاونش اینقدر وطن‌پرست و با غیرت‌اند.


تو غلط کردی که از اول به غنی‌سازی 20 درصد احتیاج نداشتی


پیش از سخرانی زیباکلام، حاج رحیم احمدی‌روشن، پدر شهید مصطفی احمدی روشن در سخنرانی خود با عصبانیت در تالار فجر دانشگاه شیراز فریاد زد: الان بدترین روزگار زندگی‌ام را می گذارنم. هیچی از این مردم نمی‌خواهیم و بدهکاریم به مردم و رهبر؛ اما توقع داریم زحمات بچه‌ها را قدر دانسته و احترام مردم را لکه دار نکنند و خون شهدا را ارزش بنهند.


پدر دانشمند شهید کشورمان با اشاره به سخن برخی مبنی بر اینکه از اول احتیاج به غنی‌سازی 20 درصد نداشتیم، با فریاد گفت: تو غلط کردی که از اولش به این 20 درصد احتیاج نداشتی، اگر نداشتی چرا میلیادرها تومان از بیت‌المال صرف شد؟ چرا در این راه مصطفای ما رفت؟ چرا خانواده‌هایی بی‌سرپرست شدند؟ 

نوع مطلب : شهدای هسته ای، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


شنبه 15 فروردین 1394 11:40 ب.ظ
حکومت بی کیاست ما این کارها را کرده والان مشخص شده که واقعا آن به نیازی نبوده
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : اسماعیل مخلصی
نظرسنجی
دوست دارید در کدام زمینه فیزیک فعالیت کنید؟
دوست دارید در کدام زمینه فیزیک فعالیت کنید؟
دوست دارید در کدام زمینه فیزیک فعالیت کنید؟
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو